Girişimci Devlet - Mariana Mazzucato - Koç Üniversitesi Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786057685902
%
25
İndirim
42.00 TL
31.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Girişimci Devlet - Mariana Mazzucato - Koç Üniversitesi Yayınları

Girişimci Devletin çıkış noktasında, küresel dezeyde yaşanan 2008 finans krizi yer alıyor. Krizin ardından, büyümeyi yeniden başlatmak için atılması gereken tek adımın kamu harcamalarında kesinti olduğuna dair görüşe tepki olarak kaleme alınmıştır. 

Devletin küçülmesi gerektiğini savunanların aksine, dünyanın en etkili ekonomistlerinden biri kabul edilen Mariana Mazzucatoya göre, muazzam boyuttaki stratejik kamu yatırımları olmasıydı, bugün internetten GPSe ve SIRIye kadar akıllı ürünlerden hiçbirini üretemezdik. Bilişim teknolojisindeki yeniliklerin yanı sıra, yeşil devrimi yaratabilecek yenilebilir enerji çözümlerini ya daa hastalıkları iliştirecek yeni radikal ilaçların çoğunu da geliştiremezdik.

Girişimci Devlete Mazzucato, devletin ekonomideki rolüne ilişkin tartışmayı ideolojiden uzak bir yaklaşımla yeni bir çerçeveye oturtmayı ve kamu kurumların toplumsal ve ekonomik değişime öncülük etme rolü üzerine dinamik bir müzakere başlatmayı amaçlıyor.

Mazzucatonun kapsamlı değerlendirmesi masallarla gizlenen bir gerçeği önümüze seriyor: Size ne anlatılırsa anlatılsın, İPhoneden Google arama motoruna kadar dünyanın en popüler ürünlerini özel şirketlerin değil, vergi mükelleflerin finanse ettiğini unutmayın.

Mariana Mazzucato, Unuversty College LondonDa, Yenilik ve Kamu Değeri Ekonomisi Bölümünde derse veriyor; aynı zamanda Yenilik ve Kamu Amacı Enstitüsünün de kurusu. Ekonomi alanında çok sayıda önemli ödülün sahibi olan Mazzucato, New Republic dergisi tarafından yenilik alanında çalışan en önemli üç düşünür arasında gösterildi.

Sayfa:
320 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2021
Barkod:
9786057685902
Koç Üniversitesi Yayınları