Kuran-ı Kerim Hafız Boy - Kolektif - Çamlıca Basım Yayın

%
35
İNDİRİM
9786059953962
%
35
İndirim
140.00 TL
91.00 TL
Stokta yok
Favori Listesine Ekle
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Kuran-ı Kerim Hafız Boy - Kolektif - Çamlıca Basım Yayın

Meşhur hattat Kayışzâde Hafız Osman Efendi, Burdurludur. Hafızlığını bitirdikten sonra İstanbula gelip ilim tahsil etmiştir. Kazasker Mustafa İzzet Efendiden sülüs ve celi yazısını öğrenip icazet almıştır.

Hayatını Kurân-ı Kerîm yazmaya vakf ederek yüz altı Mushaf-ı Şerîf yazmaya muvaffak olmuştur. Yüz yedinci nüshayı yazarken vefat etmiştir. (1894)
Hafız Osman, Mushaf-ı Şerîfi âyet-berkenar diye tabir edilen bir tertib ile yazmıştır. Yani, her sayfayı âyet ile başlatıp yine âyet ile, yani âyeti bölüp diğer sayfaya geçirmeden bitirmiştir.

Kurân-ı Kerîmi ezberlemekte hafızlara kolaylık sağladığı için Mushaf-ı Huffâz da denilmiştir. Günümüzdeki mushaflar bu usul ile yazılmakta ve basılmaktadır.

Fazilet Neşriyat, Kayışzâde Hafız Osman hattı Mushaf-ı Şerîfi orjinal nüshasından tıpkıbasım olarak yayına hazırlamış, başta tertip, tezhib, baskı ve cilt olmak üzere her aşamada büyük bir itina göstermiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Başkanlığınca incelenip mühürlenmiştir. Muvaffakiyet Allâhü Teâlâdandır.

Yazar:
Sayfa:
616 Sayfa
Kağıt:
Şamua Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Mart 2020
Barkod:
9786059953962