Türk Bankacılık Sisteminde Ekonomik Krizin Tüketici Kredilerine Etkisi

%
15
İNDİRİM
9789944157322
%
15
İndirim
22.00 TL
18.70 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Türk Bankacılık Sisteminde Ekonomik Krizin Tüketici Kredilerine Etkisi

Güçlü bir ekonominin varlığı büyüyen ve sağlıklı çalışan bir finansal sektör ile mümkündür. Finansal kaynakların toplanması ve kullanıcılara aktarılmasında çok önemli bir işlevi üstlenmiş olan finansal sektör, piyasa mekanizmasının beyni durumundadır.

Türkiye gibi, kaynak açığı olan bir ülkede, Finansal tasarrufların ekonomik açıdan en verimli biçimde kullanılmasında finansal sektörün etkin ve sağlıklı olarak çalışması büyük önem arz etmektedir. Etkin, sağlıklı çalışan ve büyüyen bir finansal sistemin oluşturulması, büyük ölçüde bu sisteme duyulan güvene ve politik istikrarın desteği ile sağlanmış makroekonomik istikrara bağlıdır. Sermaye piyasası henüz gelişme aşamasında olan ülkemizde, finansal sektörün temelini geleneksel olarak bankacılık sistemi oluşturmaktadır.

Bankacılık sektörünün en önemli yapıtaşı ise krediler ve özellikle bu kredilerde önemli bir yüzdeyi oluşturan tüketici kredileridir. Bu çalışmada tüketici kredileri geniş anlamda incelenmiş olup; ekonomik kriz dönemlerinde fon arz ve talebindeki değişiklikler, ve bu değişimleri etkileyen faktörler ele alınmıştır.

Sayfa:
58 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Ekim 2011
Barkod:
9789944157322