Avrupa Birliği Sigorta Hukuku - Mahmut Yavaşi - Orion Kitabevi

%
15
İNDİRİM
9789759944766
%
15
İndirim
17.00 TL
14.45 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Avrupa Birliği Sigorta Hukuku - Mahmut Yavaşi - Orion Kitabevi

Kurulduğu günden beri Üye Devletleri arasında içerisinde malların, hizmetlerin, sermayenin ve kişilerin serbest dolaşımın serbest olduğu, sınırlardan arındırılmış bir İç Pazar oluşturmayı amaçlayan bugünkü, Avrupa Birliğinin bu amacı teorik olarak gerçekleşmiş ise de, finansal hizmetler sektöründe faaliyette bulunan sigorta ve reasürans teşebbüslerinin serbest dolaşımı ve yerleşme hakkına dair sektöre yönelik düzenlemeler yapılmaya devam edilmektedir.

Genel olarak hizmetlerin serbest dolaşımı ve yerleşme hakkının incelenmesiyle başlayan çalışmamız, finansal hizmetlerin serbest dolaşımını ve yerleşme bağlamında sigorta ve reasürans teşebbüslerinin serbest dolaşımını ve yerleşme hakkını düzenleyen hukuk kurallarını detaylı olarak incelemekle devam etmektedir.

E-Ticaretin gelişmesine paralel e-sigorta ve e reasürans faaliyetlerinde bulunabilmek için oluşturulan hukuki alt yapı ve e-imza gibi hususlar da AB hukuku boyutuyla incelenmektedir. Avrupa Birliği Rekabet Hukuku açısından sigorta teşebbüslerine getirilen blok muafiyet, bu muafiyetten yararlanabilmek için gerekli şartlar da detaylı olarak incelenmiştir.

Bu çalışma, boyutu ve kapsamı itibarıyla Türkçe benzeri olmayan bir çalışmadır. Her ne kadar Ülkemiz mevzuatına göre kurulmuş ve faaliyette bulunan sigorta ve reasürans teşebbüslerimin AB içerisinde serbest dolaşma ve yerleşme hakları bulunmakta ise de, ABnin yaptığı hukuki düzenlemelerin füzyon etkileri dolayısıyla, Ülkemiz hukuk kurallarının ABnin yaptığı hukuki düzenlemelerin füzyon etkileri dolayısıyla, Ülkemiz hukuk kurallarının ABnin ilgili düzenlemeleri ile oldukça yakınlaşmış olması nedeniyle, başta ilgili sektörlerde faaliyetlerde bulunan teşebbüsler olmak üzere, konu hakkında politika geliştirenlerin, hukuk uygulamacılarının, öğrencilerin ve öğrencilerinin başvuracağı bir çalışmadır.

Sayfa:
177 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm
Barkod:
9789759944766