Dersaadet - Saadet Kapısı İstanbul - İstanbul, The Gate to Bliss - Adolphe Thalasso - Kültür A.Ş.

%
23
İNDİRİM
9789944370998
%
23
İndirim
80.00 TL
61.60 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Dersaadet - Saadet Kapısı İstanbul - İstanbul, The Gate to Bliss - Adolphe Thalasso - Kültür A.Ş.

Doğunun Kadınları Festivali, Türkiyede de özellikle kadın konusunda inisiyatif alan çevrelerce de pek sorgulanmayan ve doğruluğu tartışılmayan bu Doğulu, geleneksel kadın imajını sorgulamayı amaçladı. Temel tezi şuydu: Bütün sorunlara rağmen, Doğulu ve Müslüman toplumlarda canlı, yaratıcı ve üretken bir kadın kültürüve birikimi mevcut ve bu toplumlarda kadınların geleneksel ya da güncel sorunlarının çözümü de bu birikimi tanımak ve yeniden üretmekten geçiyor. Bu etkinlik için seçilen şehir de İstanbuldu.

Sadece Doğuya değil Batıya da ait bir eski başkent olan İstanbul, festival süresince, İrandan Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerine, oradan da Mısır ve Kuzey Afrikaya uzanan geniş bir zihinsel coğrafyadan gelen ve kendi tarihsel ve kültürel birikimlerini geleceğe taşıyan, taşımak isteyen, yaratıcı kadın sanatçılar için bir vizyon, bir sahne oldu.

İçinde yaşadıkları ve ait oldukları toplumun tarihsel ve güncel sorunları üzerine düşünen ve çözüm yolları arayan, romancı, öykü yazarı, şair, sinemacı ve müzisyen Doğulu Kadın sanatçılar, çözüm için sahip oldukları mirası gözler önüne serdiler. Çoğu Avrupa ve Amerikada, yani Batıda tanınan sanatçılar olan Doğulu kadınlar, kendi tarihsel ve kültürel birikimlerini reddetmeden ve küçümsemeden içinde yaşadığımız çağın şartlarında yeniden üretilmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Sayfa:
170 Sayfa
Kağıt:
Kuşe Kağıt
Boyut:
24.50x29.00 cm
Basım Yılı:
Kasım 2009
Barkod:
9789944370998