Dünya Çocuk Klasikleri 10 Kitap Seti-6 Maviçatı Yayınları

%
70
İNDİRİM
9786052946992
%
70
İndirim
150.00 TL
45.00 TL
100+ üzeri stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Dünya Çocuk Klasikleri 10 Kitap Seti-6 Maviçatı Yayınları

Dünya Çocuk Klasikleri 10 Kitap Seti-6 Maviçatı Yayınları

1) Pinokyo
2) Robin Hood
3) Tom Sawyer
4) Peter Pan
5) Monte Kristo Kontu
6) Çocuk Kalbi
7) Hikayeler
8) Küçük Prenses
9) Pollyanna
10) La Fontaine Masalları

ÇOCUK KALBİ
Size söylediklerimi aklınızda iyi tutun. Kalabriyalı bir çocuğun, Torino’da ve Torinolu bir çocuğun, Kalabriya’da kendi evindeymiş gibi hissedebilmesi için ülkemiz elli yıl boyunca savaştı ve otuz bin İtalyan öldü. Hepiniz birbirinizi sevmeli ve birbirinize saygı göstermelisiniz. Eğer içinizden biri, bu dostumuzu burada doğmadığı için incitirse kendini üç renkli bayrağımızın yanından geçerken gözlerini yerden alamayacak kadar değersiz duruma düşürür.”

HİKAYELER
Maymun, oğlana sesleniş ve daha yükseğe tırmanmış. Oğlan da peşinden çıkmaya devam etmiş. Sonunda oğlan ve maymun, direğin en tepesine tırmanmışlar. Maymunesneyebildiği kadar esnemiş ve elleri ile yelkenlerin asılı olduğu direklerden tekine tutunmuş.Direğin en ucuna kadar gitmiş ve şapkayı oraya bırakmış. Sonra da asıl gemi direğine geri dönmüş ve sırıtmaya başlamış. Oğlanın tek şansı gemi direğini bırakıp dengede durarak yelkenin asılı olduğu direğin üstünde yürümekmiş.

KÜÇÜK PRENSES
Sara, günde dört veya beş kez alışverişe gidiyordu ve yan binanın önünden ne zaman geçse hep Hintli beyefendiyi düşünüyordu. Ona üzülüyordu. Ne eşi ne de bir ailesi vardı ve evine her gün doktor geliyordu. Avukatı Bay Carmichael da onu sık sık ziyaret ediyordu. Bazı zamanlar, Carmichael’ın çocukları ziyarete geliyordu. Sara, çocukların onu ziyaret etmesinden memnundu…

LA FONTAINE MASALLARI
Saz, meşenin dediklerine hiç alınmamış. “Benim için endişelenmen ne kadar hoş!” demiş saz. “Ama hiç gereği yok. En sert esen rüzgâr, bana aslında hiçbir şey yapmıyor, sadece birazcık bükülüyorum, o kadar. Şu zamana kadar hortum bile beni köklerimden sökemedi ama büyük ihtimalle sana büyük zararlar verirdi.”


MONTE KRISTO KONTU
Yaşlı adam cümlesini bitiremeden vücudu titremeye başladı. Yüzü kıpkırmızı olmuştu.Çığlık atmaya başladı. Kollarını ve bacaklarını çılgınlar gibi savuruyordu. Faria, iki saat boyunca bu hareketlere devam etti. Sonunda vücudu hareketsiz hale geldi. Dantes, Faria’nın ağzına ilaç damlattı ve bekledi. Gece oldu ve Faria sonunda hareket etti. Konuşamıyordu ama kapıyı ve tabağı işaret etti. Dantes ne demek istediğini anladı. Faria’nın hücresini derhal terk etmesi gerekiyordu, çünkü gardiyan yemek getirecekti. Hemen hücresine gitti. Gardiyan ayrıldıktan sonra Faria’nın hücresine geri döndü. Yaşlı adam şimdi konuşabiliyordu.

PETER PAN
Çocuklar, Peter Pan ile beraber uzun bir süre uçarlar. Uzun bir yolculuk sonunda nihayet adanın kıyılarına ulaşırlar.
“İşte geldik.” der Peter Pan.
“Bizi nereye götürdün?” diye bağırır çocuklar.
“Geldik işte, oklara bakın!”
Peter Pan’ın ok diye nitelediği şeyler aslında güneşin ışıklarıdır. Işıklar, adanın nerede olduğunu gösterir. Çocuklar; gölleri, flamingoları, küçük kurdu, tekneyi ve Kızılderili kampını görürler…


PİNOKYO
Pinokyo, onların yanından hızla kaçtı ve parasını almaya çalışan suçlular da peşinden koştu. Sanki iki tane köpek, bir tavşanı kovalıyordu. Pinokyo, onlardan koşarak kaçamayacağını anlayınca bir ağaca tırmandı. Suçlular da eksik kalmayıp onlar da ağaca tırmandı. Onların da tırmandığını gören Pinokyo, yakınındaki bir çukura atladı ama suçlular hâlâ peşini bırakmıyordu.

POLLYANNA
Doktor Chilton, Bay Pendleton’dan aldığı bir davetiye ile Pollyanna’yı bekliyordu. Son ziyaretinde Bay Pendleton’ın sergilediği tuhaf davranışlar, Pollyanna’yı çok şaşırtmıştı. O günden sonra onu hiç ziyaret etmemişti, çünkü Bay Pendleton’ın ona kızdığını düşünüyordu ama davetiyeyi görünce onunla görüşmeye karar verdi.

ROBIN HOOD
Robin koşmaya başladı ve yaşlı bir kadının tek başına yaşadığı küçük bir eve denk geldi. Kapıyı çalmadan içeri girdi ve yaşlı kadından onu saklaması için yalvardı.
“Se
Yazar:
Sayfa:
668 Sayfa
Kağıt:
2.Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Nisan 2022
Barkod:
9786052946992