Efendimiz - Ahmet Önkal - Hüner Yayınevi

%
15
İNDİRİM
9789944735117
%
15
İndirim
8.00 TL
6.80 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Efendimiz - Ahmet Önkal - Hüner Yayınevi

Karanlıkları yaran, beşeriyeti aydınlığa çıkaran, hak ile bâtılı ayırt eden, her türlü zulme ve ahlâksızlığa karşı çıkan, insanları doğruya, iyiliğe, güzelliğe yönlendiren, huzur ve güven ortamı sağlayan ve netice itibariyle dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşturan bir nur!... Bu nur, İslamın nurudur; bu yol Hz.Muhammedin yoludur...

Son peygamber sıfatıyla Hz.Muhammedin getirdiği din, kıyamete kadar geçerliliğini koruyacaktır. Onun mesajı tüm zaman ve mekânları kapsayıcı bir özelliğe sahiptir; evrenseldir. Gönüllere hayat veren, toplumlara huzur getiren İslamın esas ve prensiplerinin titizlikle uygulandığı dönemlerde bütün bir beşeriyet için örnek toplumlar, önder nesiller yetiştiren bu din, güçlü ve zengin bir medeniyet ortaya koymuştur.

Günümüzde de insanlığı kurtuluşa erdirecek yegane yol, Peygamber Efendimizin yoludur. Onun, Rabbinden hidayet kaynağı olarak getirdiği Kuran-ı Kerim, tek bir harfi bile değişmeden bize kadar gelmiştir; kıyamete kadar da varlığını ve geçerliliğini koruyacaktır. Hak dinin tebliğcisi örnek peygamber, önder Rasulün hayatı, mücadelesi, güzel ahlâkı, inşa ettiği fert ve toplumun özellikleri ayrıntılarıyla temel İslam kaynaklarında muhafaza edilmiştir ve örnek olarak önümüzde durmaktadır.

Dini duyguların ve uygulamaların zayıfladığı, ahlaki değerlerin aşındığı, toplumsal barış, huzur ve güvenin kaybolduğu, farklı ve çarpık ideolojilerin insanlara hükmetmeye çalıştığı günümüzde bize düşen görev, hidayet önderi Sevgili Peygamberimizi bütün yönleriyle yakından tanımak, Onu örnek almak, Onun gösterdiği yola yönelmek ve çevremizdeki insanlara da Onun evrensel mesajını sunmak olmalıdır.

Elinizde bulunan bu küçük çalışmada sizlere Hz.Peygamberin hayatından kısa kesitler, Onun güzel ahlâkından örnekler ve evrensel mesajından temel bazı esaslar sunulacaktır.

Yazar:
Sayfa:
112 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm
Barkod:
9789944735117