Gıda ve Dönüşüm - Steve Jackson - Cinius Yayınları

%
35
İNDİRİM
9786257408929
%
35
İndirim
35.00 TL
22.75 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Gıda ve Dönüşüm - Steve Jackson - Cinius Yayınları

Bu kitap yeme bozuklukları, beslenme sorunları veya doğru beslenme ile ilgili değildir. Bunların yerine gıda ve yemeye ilişkin karmaşık anlamları derinlikle inceler.

Psişe gıda, beslenme, besleme, tat, sindirim veya oburluk hakkında konuştuğunda, genellikle bunlar kelime anlamıyla değerlendirilmemelidir. Hayal ve rüyalardaki belli besin içeriklerine yapılan göndermelerde sıklıkla güçlü bireysel ve toplu çağrışımların izi bulunabilir. Toplu çağrışımlar derin bir biçimde kültürde kökleşmiştir ve Paleolitik atalarımız ve ötesine ait deneyimlerimize kadar eski konuları uyandırabilir.

Gıdanın psişik arka planını keşfederken aynı zamanda kelime anlamıyla yeme sürecinin sembolik çağrışımlar, mecazi nitelikler, bilinç ve bilinçdışı arasındaki daimi etkileşimden nasıl etkilendiğini anlamaya başlıyoruz.
Gıda ve Dönüşüm rüyalar, mitler, gelenekler, ve dilde yerleşmiş yarı-gizli imgeler aracılığıyla ifade bulan şekliyle, beslenme ve yeme üzerine psikolojik içgörülerin bereketli bir derlemesidir. Yani, içine dalın ve keyfini çıkarın!

Yazar:
Sayfa:
175 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x21.00 cm
Basım Yılı:
Haziran 2021
Barkod:
9786257408929
Cinius Yayınları