Kadın Şahsiyetler ve Hanım Sahabiler - Harun Yıldırım - Mercan Kitap

%
30
İNDİRİM
9789944742535
%
30
İndirim
28.00 TL
19.60 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Kadın Şahsiyetler ve Hanım Sahabiler - Harun Yıldırım - Mercan Kitap

Hadis-i Şerifte mealen şöyle buyuruldu: Ashabım hakkında Allahtan korkun! Benden sonra onları kendinize hedef seçmeyin! Kim onları severse bana olan sevgisi sebebi ile sever; kim de onlara buğz ederse bana olan buğzu sebebiyle buğz eder. Her kim onlara eza ederse bana eza etmiş olur. Her kim bana eza ederse Allaha eza etmiş olur. Her kim de Allaha eza ederse çok sürmez, Allah onun belâsını verir (Tirmizi menakip, 58)

Kurân-ı kerîmde önceki peygamberler döneminde yaşamış değerli kadın şahsiyetlerden bahsedilmektedir. Sünnette de Hz. İbrahimden günümüze kadar kadınların şahsi yönlerini yansıtan, sahabe hanımlarından söz eden birçok hadisler gelmiştir. Umarım anlatacağımız kadın şahsiyetler İslâmın geliştirdiği Müslüman kadının şahsiyetiyle
ilgili öğretileri daha iyi açıklayacaktır. Öyle ki; örnek kadın şahsiyetler, sayıca fazla, olgunluk açısından da çok üstündür. Sizlere; hacmi küçük olmasının yanında hikmetlerle dolu kitap takdim ediyoruz. Onun hikmetlerinden faydalanmaya hepimizin ihtiyacı vardır.Marka:
Sayfa:
360 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Temmuz 2014
Barkod:
9789944742535