Kur’an’dan Etkilenme ve Kur’an ile Amel Etme - Bedr Bin Nasır - Hüner Yayınevi

%
15
İNDİRİM
9789944735414
%
15
İndirim
18.00 TL
15.30 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Kur’an’dan Etkilenme ve Kur’an ile Amel Etme - Bedr Bin Nasır - Hüner Yayınevi

Şüphesiz aziz ve yüce olan Allah, kitabı Kuran-ı Kerimi, bu ümmete bir lütuf ve ihsan olarak indirmiştir. Andolsun ki içlerinden, kendilerine Allahın âyetlerini okuyan, (kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen, kendilerine Kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah, müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur. Hâlbuki daha önce onlar apaçık bir sapıklık içinde idiler. (3/Âl-i İmran, 164)

Dolayısıyla ümmetin ona iman etmesi, onu anlamaya özen göstermesi, okuması, ezberlemesi, hükümlerini kavraması, tefsirini bilmesi, âyetlerini akletmesi, âyetlerin işaret ettiği noktalar üzerinde düşünmesi, onunla amel etmesi, onun yolu üzere ilerlemesi, hüküm için ona başvurması, ona sarılması ve ona çağrıda bulunması gerekir.

Allahın, kulunu bu konuda başarılı kılması ve ona bunu sevdirmesi ihsanındandır. Kuranda, kişinin dünya ve âhiretteki mutluluk ve huzuru vardır.

Bu konuda müminin örneği, Kuran ile amel eden ve ondan etkilenenlerin en hayırlısı, en ince kalplisi, en gözü yaşlısı ve Allahtan en çok korkanı olan sevgili peygamberimiz Muhammeddir (sav). İlim olarak bu ümmetin en derin, yol olarak en sağlam ve sünnete sarılmada en istekli kimseleri olan sahabe, onları bu nebevî yol üzere izleyen tabiîn ve arkalarından gelen nesiller bu metod üzere yürümüşlerdir.

Sayfa:
240 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm
Barkod:
9789944735414