Kurye - Şekip Altunkan - Düş Sözcükleri Yayınları

%
40
İNDİRİM
9786052171110
%
40
İndirim
30.00 TL
18.00 TL
3 adet stokta Hızlı Gönderi!
MarkaArkadaş Yayınları YazarŞekip Altunkan
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Kurye - Şekip Altunkan - Düş Sözcükleri Yayınları

Kurye - Şekip Altunkan - Düş Sözcükleri Yayınları

Yazar’ın öksürük nöbeti geçmişti, dikkatlice baktı delikanlıya. “Ne demiştim konuşmamın başında? Acıyı ve olumsuz durumları önleyecek biricik kuvvet iyiliktir. Onu da destekleyen tek duygu sevgidir. Bu ikisi sende fazlasıyla var. Biliyorum, tüm yaşamın boyunca adil olmayan birçok durumla karşılaşmışsındır. Seni aşağıladılar, itip kaktılar, toplumun içine girmekte zorlandığın durumlar oldu. Neden oldu bütün bunlar biliyor musun? Çünkü bazı insanlarda sevgi yoktur, toplumda da bu sevgi giderek kayboluyor, her şey çıkar ilişkilerine dayanıyor. Bunu fazlasıyla görüyorsundur…”

Motor kurye Cumali ya da herkesin bildiği lakabıyla Kambur, Mavi Apartman’da yaşayanlar için bir umut ışığı olmanın ötesinde, ön yargısız ve sevecen yaklaşımıyla onların yaşamlarındaki en büyük eksikliği, dost ihtiyacını da fazlasıyla karşılıyordu. Onu sadece bu apartmanda yaşayanlar değil, İstanbul’da edindiği arkadaşları, karakoldaki polisler de seviyor, genç kurye bu durumdan büyük mutluluk duyuyordu.

Şekip Altunkan Kurye’de, fiziksel bir anormalliği olan, yüreği sevgiyle dolu bir motor kuryenin yaşamla mücadelesini ve bir apartmanda yaşayan kişilerle ilişkilerini anlatmaktadır. Bu apartmanın altı dairesinde farklı kişilikte olan, hayatta kaybeden olarak tanımlanabilecek insanlar yaşamaktadır. Romanda, Mavi Apartman’ın sakinleriyle, genç kuryenin ilişkileri, insan psikolojisinin derinliklerine inilerek, günümüzün sorunlarına da atıfta bulunularak, ilgi çekici bir kurguyla anlatılmaktadır.
Sayfa:
256 Sayfa
Kağıt:
2.Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x21.50 cm
Barkod:
9786052171110
Arkadaş Yayınları