Mevlana ve Sufizm - Mehmet Aydın - Nüve Kültür Merkezi

%
15
İNDİRİM
9789944115155
%
15
İndirim
35.00 TL
29.75 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Mevlana ve Sufizm - Mehmet Aydın - Nüve Kültür Merkezi

Unesconun 2007 yılını Mevlânâ Hoşgörü Yılı olarak ilan etmesiyle birlikte, Türkiye de ve Türkiyenin dış sefaretlerinde Hz. Mevlânâ ile ilgili bir dizi kültürel faaliyetler planlanmaya başladı. İnsanlığın muhtaç olduğu hoşgörü ve karşılıklı anlayış için Türk mutasavvıfının UNESCO tarafından seçilmesi aslında çok anlamlıdır. Bu, bir yandan Batının aradığı hoşgörü ruhunun temellerinin Türk dünyasında olduğunu gösterirken, diğer yandan insanlığın Hz. Mevlânânın fikirlerine bugün çok muhtaç olduğunu göstermektedir.

Bu kitap, Hz. Mevlânâ yı bir keşif ve anlama çabasının ürünü olarak düşünülmelidir. Muhakkak ki Hz. Mevlânâyı ve Onun muhteşem eseri Mesneviyi anlamak hiç de kolay değildir. Bizim burada yaptığımız, bu kocaman okyanustan bir kap su almak gibi bir şeydir.

Fikir çilemizin ve engin ruh dünyamızın elverdiği ölçüde Hz. Mevlânâdan yaptığımız alıntılar ve onların yorumları, sadece Hz. Mevlânâyı anlama çabamızın bir sonucu olduğunu düşünenler bizi doğru anlamış olacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu çalışmamızı Türk-İslâm entelektüellerine ve Hz. Mevlânâ yı anlamak isteyen herkese ithaf ediyorum.
Mehmet Aydın

Yazar:
Sayfa:
168 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2010
Barkod:
9789944115155