Paçayı Kaptırmama Sanatı - Eray Efe - Destek Yayınları

%
33
İNDİRİM
9786254415807
%
33
İndirim
38.00 TL
25.46 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Paçayı Kaptırmama Sanatı - Eray Efe - Destek Yayınları

“Bu dünyada bize sunulan şeyler bir seyyahın handa bir geceliğine konaklamasına benzer.”
– Epiktetos

Bir filmde rastlasak amma da klişe deyip kanalı değiştireceğimiz tuhaf zamanlardan geçiyoruz. Ekolojik felaketler, salgınlar, ekonomik krizlerle birlikte dünya paçamıza yapışmış “Vallahi hayatta bırakmam!” diyor. Güya modern dünyada yaşıyoruz. Atalarımızdan daha iyi durumda falan değiliz, mağarada yaşayan o adam bugün hâlâ aramızda ve aynı tepkileri veriyor. O mağara adamı biziz ve hâlâ çaresiziz.
Bu kitabın konusu karamsar düşüncelere odaklanmak değil, aksine dünyanın gelip geçiciliğinde, çok da kendimizi hırpalamadan bazı şeylere göz atmak, mucizevi değil daha insani dengede kalma yollarını keşfetmek. Çeşit çeşit insan profili, davranış şekli ve düşünce bulutları arasında gezinmek, bazen gülmek bazen de yüzleşmek.

Psikolog Eray Efe, Paçayı Kaptırmama Sanatı’nda insanın trajikomik yazgısının geçmişten bugüne serüvenini özetliyor. Kibirden hasede, mutluluk arayışından depresyona, arzulamadan yıkıcılığa insan duygularının ve davranışlarının doğasına bakıyor. Paçayı kaptırmadan merkezde kalmanın ve hafiflemenin kısa yollarını anlatıyor.

Yazar:
Sayfa:
160 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2022
Barkod:
9786254415807