Üniversite Olabilmek - Ramazan Aydın - ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

%
25
İNDİRİM
9789944344616
%
25
İndirim
12.00 TL
9.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Üniversite Olabilmek - Ramazan Aydın - ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Ramazan Aydın, Ankara Üniversitesinden ve eş zamanlı olarak Ankara Yüksek Öğretmen Okulundan 1967 yılında mezun oldu. Ege Üniversitesinde kısa süren asistanlık görevinden sonra, Bonn Üniversitesi Uygulamalı Fizik Enstitüsünde atom fiziği alanında yüksek lisans ve doktora yaptı ve yurda döndü.

Kısa askerlik döneminin ardından 1975 yılında ODTÜde göreve başladı. Bölüm başkan yardımcılığından başlayarak genel sekreterlik dahil ODTÜde muhtelif yönetim görevlerinde bulundu. ODTÜ, Kara Harp Okulu, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve ÇOMÜde dersler verdi, eğitim ve araştırma laboratuarları kurdu, 36 yüksek lisans ve tez öğrencisine tez yaptırdı; İngilizce, Almanca ve Türkçe dillerinde çok sayıda yayınlar yaptı. Yurtdışı üniversite ve araştırma kurumlarında araştırma ve öğretim etkinliklerinde bulundu. 1998 sonbaharında Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesine (ÇOMÜ) Rektör Vekili olarak görevlendirildi ve bu üniversitede iki dönem (1999-2007) rektörlük yaptı. Bu esnada ÇOMÜnün modern bir yüksek öğrenim kurumu olarak yapılanmasını ve gelişmesini sağladı. 2007 yılında ODTÜye geri döndü ve halen bu kurumda öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Aydın 1973 yılında Julide Aksal ile evlendi. Aydınların Erkin ve Ervin adlı iki oğulları bulunmaktadır.

Ramazan Aydın kaliteli eğitim-öğretim ve ileri düzeyde bilimsel araştırma yapmaya, genç akademisyenler yetiştirmeye özen göstermekte; bilimin ve bilimsel düşüncenin toplumda yaygınlaşması için büyük çaba harcamaktadır.

... Bu kitap; 35 yılı aşkın akademik yaşamımda eğitim-öğretim, yönetim, bilimsel araştırma ve topluma hizmet çabalarında edindiğim deneyimleri, düşünce ve önerileri; özellikle Anadoluda yükseköğretimin yaygınlaşması ve çağdaşlaşmasında gerçek anlamda Üniversite Olabilmek için; akademik, yönetsel ve ekonomik engellerle mücadele eden meslektaşlarım ve diğer ilgililerle paylaşmak üzere hazırlanmıştır. Kitap ayrıca; topluma bilimin ve bilimselliğin tanıtılmasına, sevdirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve dolayısıyla bilim kültürünün gelişmesine de somut katkılarda bulunmayı amaçlamaktadır...

 

Sayfa:
244 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x21.50 cm
Basım Yılı:
Ekim 2008
Barkod:
9789944344616